Women
Quarterfinals
Deta Hedman-ENG | 4:1 | Dee Bateman-ENG |
Lorraine Farlam-ENG | 4:0 | Mayumi Ouchi-JAP |
Julie Gore-WAL | 4:3 | Claire Ball-ENG |
Tamara Schuur-NL | 4:2 | Rachel Brooks-Eng |
Girls
Quarterfinals
Anja Daniesson-SWE | 3:4 | Sandra Pettersson-SWE |
Ann-Kathrin Wigmann-GER | 4:1 | Gemma Barrett |
Sharon Janson-NL | 3:4 | Stacy Ellis-ENG |
Fallon Sherrock-ENG | 4:0 | Natasha Eaves-Eng |
Semi Finals
Ann-Kathrin Wigmann-GER | 4:1 | Sandra Pettersson-SWE |
Fallon Sherrock-ENG | 4:0 | Stacy Ellis-ENG |
Boys
Quarterfinals
Kenny Neyenes-BEL | 4:3 | Zak Cross-ENG |
Jason Mcconnell-NOR | 2:4 | Scott Dale-ENG |
Jeffrey de Zawaan-NL | 4:1 | Jack Tweddell-Eng |
Jake Patchett-ENG | 1:4 | Rowby John Rodriguez-AUS |
Semi Finals
Kenny Neyenes-NL | 4:2 | Scott Dale-ENG |
Jeffrey de Zawaan-BEL | 4:1 | Rowby John Rodriguez-AUS |
Girls
Final
Ann-Kathrin Wigmann-GER | 1:4 | Fallon Sherrock-ENG |
Boys
Final
Kenny Neyenes-BEL | 3:4 | Jeffrey de Zawaan-NL |
Men
Last 32
Geert de Vos-BEL | 1:3 | JSam Head-ENG |
Benito van de Pas-NL | 3:2 | Gary Thompson-ENG |
Scott Mitchell-ENG | 3:1 | Andy Boulton-ENG |
Martin Atkins-Eng | 2:3 | Dave Prins-ENG |
Ross Montgomery-SCO< | 3:2 | Mark Barilli-SCO |
Jan Dekker-NL | 1:3 | Jim Williams-WAL |
Gary Robson-ENG | 3:0 | Glen Durrant-ENG |
Robbie Green-ENG | 1:3 | Phil Noxon-ENG |
Wesley Harms-NL | 3:0 | Jeffrey de Graaf-NL |
Steve Douglas-ENG | 3:2 | John Walton-ENG |
Alan Norris-ENG | 0:3 | James Wilson-ENG |
Scott Waites-ENG | 0:3 | Paul Brown-NIR |
Stephen Bunting-ENG< | 3:2 | Rick Hofstra-NL |
Martin Adams-ENG | 1:3 | Rohit David-NOR |
Richie George-ENG | 1:3 | Thomas Junghans-SWI |
Tony O'Shea-ENG | 3:1 | David Pallett-ENG |
Men
Last 16
Stepehn Bunting-ENG | 3:2 | Benito van de Pas-NL |
Jim Wallis-WAL | 3:2 | Ross Montgomery-SCO |
Phil Nixon-ENG | 3:2 | Sam Head-ENG |
Dave Prins-ENG | 1:3 | Wesley Harms-NL |
Rohit David-NOR | 2:3 | Thomas Junghans-SWI |
Gary Robson-ENG | 2:3 | Tony O'Shea |
Paul Brown-NIR | 3:1 | Steve Douglas-ENG |
Scott Mitchell-ENG | 0:3 | James Wilson-ENG |
Women
Semi-Finals
Deta Hedman-ENG | 4:3 | Lorraine Farlam-ENG |
Julie Gore-WAL | 4:0 | Tamara Schuur-NL |
Men
Quarter Finals
Stephen Bunting-ENG | 3:1 | Jim Williams-ENG |
Phil Nixon-ENG | 0:3 | Wesley Harms-NET |
Thomas Junghans-SWI | 1:3 | Tony O'Shea-ENG |
Paul Brown-NIR | 3:2 | James Wilson-ENG |
Semi Finals
Stephen Bunting-ENG | 5:3 | Wesley Harms-NET |
Tony O'Shea-ENG | 5:1 | Paul Brown-NIR |
Final
Stephen Bunting-ENG | 7:4 | Tony O'Shea-ENG |
Women
Final
Deta Hedman-ENG | 1:4 | Julie Gore-WAL |
The participants come from the following countries:
Slovakia
Poland
Canada
Japan
England
Republik Ireland
USA
Wales
Scotland
Norway
Holland
Italy
Belgium
Isle of Man
Turkey
France
Czechia
North Ireland
Sweden
Austria
Gibraltar
Hungary
Russia
Germany
Spain
Jersey
Guernsey
Finland
Kenia
Denmark
Australia
Switzerland
Greece
Romania
Iceland
India
South Africa
Top ⇑